Семејна драма: Татко пријавил мајка за напад врз деца

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

На 10.06.2024 во 12:00 часот во СВР Скопје, 44-годишен маж од Скопје пријавил дека на подрачјето на Чаир, неговата поранешна сопруга А.М. физички ги нападнала нивните два малолетни сина.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.