Утрово во 03 часот и 20 минути на булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ во Скопје, од засега непознати причини, избувнал пожар во угостителски објект, сопственост на 52-годишниот С.Љ. од Скопје.

Од страна на екипа од Бригадата за противпожарна заштита, пожарот бил изгаснат.

Увид ќе се врши во текот на денешниот ден.