Се запали автобус на ЈСП во скопски Аеродром

На булевар „Трета македонска бригада“, кај „Раде Кончар“ пријавено е дека вчера во 18:50 часот настанал пожар во автобус на Јавно сообраќајно претпријатие – Скопје, информира Министерството за внатрешни работи.

Од страна на УПС од Полициската станица Аеродром, констатирано е дека на местото на настанот автобусот е опожарен во задниот дел кај моторот.

Територијална противпожарна единица на Град Скопје информира дека нема повредени лица.