Се уште не е доцна: Еве како до карта за Суперкупот во Скопје (Фото)

Лотаријата на УЕФА за доделување на карти за Суперкупот кој на 8 ми август ќе се одржи во Скопје заврши одамна. Оние на кои среќата им се насмевна веќе во рацете ги имаат картите за натпреварот Реал Мадрид – Манчестер Јунајтед.

Оние кои немаа толку среќа сепак се снајдоа и на овој или оној начин дојдоа до билет... за пред телевизор, бидејќи и пред малите екрани ќе има многу гужва.