Се трага по 16- годишна скопјанка

Вчера во 09.50 часот во СВР Скопје, Ф.М. (39) од Скопје пријавила дека од нејзиниот дом во Скопје се оддалечила С.М.(16) од Скопје.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.