Се преврте автомобил кај МАНУ

Утрово, се случи тешка сообраќајна несреќа на булеварот „Крсте Мисирков“, во близина на МАНУ, кога автомобил се преврте на покрив, пренесува порталот „Независен“. 

Засега нема информации за повредени и евентуални жртви.

Од МВР повеќе детали најавуваат за подоцна.

Сообраќајот се одвива нормално, а автомобилот е означен со заштитни конуси.

Фото: Независен