Сара Џесика Паркер на инстаграм: „Медена земја“ е еден од најдобрите филмови кои се номинари за оскар

Познатата актерка Сара Џесика Паркер на својот инстаграм профил напиша: „Медена земја“ е неверојатна , визуелено зачудувачка, епска а сепак интимна приказна за пчеларката Атиџе Муратова. Жена која нема никогаш да ја заборавам!“

Таа филмот го погледнала во во Quad Cinema во Њујорк и истакна дека филмот е еден од најдобрите номинирани за „Оскар“!

Сара Џесика Паркер е позната американска глумица и продуцент. Македонската јавноста ја памети по улогата на Кери Бредшоу во серијата „Сексот и градот“.  Во продолжение може да ја видите нејзината инстаграм објава: