Санкционирани 148 возачи во Скопје, 17 за брзо возење

На територија на град Скопје вчера се изречени вкупно 148 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 17 санкции, 10 мерки за возење без возачка дозвола, 12 санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло).

Изречени се 14 пет санкции за користење мобилен телефон при возење, пет мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила, четири санкции за возење под дејство на алкохол…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, соопшти МВР.