Салата со јајца: Вистински деликатес на свечената трпеза

Одлична е кога ќе ви дојдат гости или за свечености и посебни прилики.

СОСТОЈКИ:

5 јајца

2 компири

200 гр Пекабеско шунка

1 павлака Пекабела

100 гр мајонез

1 лук

1 парче сирење

сол

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Јајцата и компирот се обаруваат во солена вода, па се рендат во сад заедно со шунката и сирењето.

Лукот се сече и се додава во смесата.

На крај се додаваат павлаката и мајонезот и се става сол и други зачини по вкус.

Сè убаво се меша и се остава да се излади во ладилник.

Може да декорирате со магдонос, морков или друго по избор.

 

 

 

air max 90 essential sale