РКЕ одлучува, ќе има ли ново поскапување на горивата?

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ.

Инаку, сега горивата Еуросупер БС95 и Еуросупер БС98 се продаваат по цена од 68,5 односно 70,5 денари по литар.

Цената на дизелот е 61.5 денари за литар.