(РЕТРО ВИДЕО) ФК Вардар есенски шампион 1986 година: Јужна трибина во некои поранешни времиња

Вардар во последното коло од есенскиот дел на првенството на Југославија во фудбал го победи загребски Динамо со 2-0 и ја освои титулата есенски првак на Југославија за сезоната 1986/87.

Ова видео нуди убава можност да се види како изгледаше познатата Јужна трибина во тие времиња. За жал, на фудбалските натпревари во сегашната лига ваквите сцени одамна ги нема, што е показател на кое дереџе е дојден македонскиот фудбал.

cheap nike air max 90