Река одбил да му биде советник на Пендаровски

Блерим Река, противкандидатот на Стево Пендаровски на претседателските избори, одбил да биде надворешен соработник на претседателот, објави ТВ21.

Според телевизијата, Пендаровски лично му понудил на Река да биде дел од неговиот тим, но по два дена размислување Река одбил.