Регулаторна ги објави новите повисоки цени на горивата во Македонија

Бензините поскапуваат за половина а дизелот за еден денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Според пресметките, новата цена на ЕУРОСУПЕР БС 95 изнесува 68 денари, а на ЕУРОСУПЕР БС 98 69,5 денари по литар.

Дизелот од полноќ ќе чини 60 денари за литар.

cheap nike air max 90