Речиси 2.000 активни ковид случаи во Скопје

Скопје и натаму ковид жариште. Само вчера се регистрирани нови 320 заразени од корона вирус. 

Согласно податоците на надлежните во текот на вчерашниот ден регистрирани се 375 одравени лица од Скопје. 

Во главниот град од почетокот на пандемијата со корона се заразиле 155.308,  а во моментов активни се 1. 883 случаи.