Рецепт на денот: Плескавици од грав и печурки

Направете фантастични бургери за кои не ви треба месо, а ќе ја добиете дозата протеини.

Состојки:

- 1 конзерва црвен грав (околу 400 гр)

- 1 кромид

- 1 чешне лук

- 1 лажичка мелен ким

- 1 лажичка мелен коријандер

- 150 гр свежи печурки

- 1 лажичка сенф

- магдонос

- сушен зачин од билки

- сол, бибер

- масло

Подготовка:

Пропржете го ситно исечканиот кромид на масло околу пет минути додека не омекне.

Потоа додадете го ситно исечканиот лук, па ким и коријандер и пржете мешајќи околу една минута.

Додадете ги шечурките (што е можно поситно исечкани) и пржете околу пет минути додека не испари целата течност.

Исцедете го гравот и изгмечете го со виљушка.

Измешајте ја мешавината од печурки, сол, зачини, бибер, сенф и ситно сечкан магдонос и сè добро измешајте.

Направете плескавици и извалкајте ги во брашно.

Загрејте тава за скара во која сте истуриле малку масло, ставете ги плескавиците и печете ги пет минути на едната страна, па свртете ги полека и од другата страна уште пет минути.

Подгответе ги бургерите по ваш вкус.

На здравје!