Ракометарите тргнаа кон Египет

Македонската ракометна репрезентација денеска со чартер лет од Скопје заминува за Каиро каде од утре ги почнува настапите на Светското првенство.

Како замена за откажаната Чешка, избраниците на Брестовац (20 на број) заминуваат во поход на уште еден добар резултат на планетарниот собир.