Работник од Турција повреден во Гостивар

На 21.03.2022 во 11.30 часот во СВР Тетово пријавено е дека 35-годишниот Ј.М. од Република Турција се здобил со повреди додека извршувал работни задачи во фабрика на ул.„Илинденска“ во Гостивар, сопственост на турски државјанин.

Тој бил пренесен во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош. Увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.