Проверено: Ова е најдобриот детокс пијалок кој ја враќа формата на телото и помага при слабеење

Овој напиток е добар за освежување, но и детоксикација и слабеење. Притоа, потребни се само неколку состојки.

300 мл вода

исцеден сок од ½ лимон

изрендан мал корен од ѓумбир, или 1 лажичка мелен ѓумбир

Исцедениот лимон и ѓумбирот додајте ги во 1 чаша млака вода (250-300 мл)

Најдобро е да го конзумирате наутро, половина час пред појадок и на празен желудник.