Пронајдено момчето од Петровец кое беше пријавено за исчезнато

Момчето кое повеќепати се оддалечувало од својот дом, повторно е со своето семејство. 

На 22.03.2022 во 21.00 часот во Полициското одделение Петровец, Ј.Ц.(27) од Скопје пријавил дека е пронајден неговиот брат С.Ц.(25) од Скопје за кој на 21.03.2022 околу 18.40 часот во Полициското одделение Петровец било пријавено дека се оддалечил од семејната куќа.