Distrikt Bar & Kitchen

Создаваме навики во Дистрикт бар и ресторан.
Најдобрите afterwork коктел забави во градот продолжуваат цел месец.
И исто така, ја задржуваме традицијата на 50 бесплатни коктели за првите 50 гости кои од 17.00 часот ќе ја употребат шифрата #Friday50 на нашиот бар!

2 декември 2016:
• Коктел на денот е Mexican Smash, по промотивна цена од 200 денари.
• За музичкиот сет е задолжен DJ Мартин.

Dejavu Capitol Mall

ДАМИ И ГОСПОДА, овој петок(02.12.16) пристигнуваат...
Балканските мега ѕвезди AMADEUS BAND !
AFTERWORK PARTY единствено во Dejavu Capitol Mall.
Почеток: 17:00 часот.
Забавата продолжува со Дј Здравко....

XO Club

- Петок со Igor Garnier [Bg] #houseeveryweekend
- Сабота со LADY LEE [Bg] & нашиот BoBi [94,7]!

Badu Bar

"43 Le Club"

02.12
PETOK- Shizime so DJ FICI

03.12
SABOTA- Najdobriot b2b vo gradov DJ BRANCHEZ & DJ BADZO

VOX

По подолга пауза од клубски настапи во Скопје, Sure Shotz Entertainment со гордост Ви го најавува повторното гостување на еден од нај харизматичните Балкански Хип Хоп артисти, единствениот Еdо Маајка.

Настапот ќе се одржи на 02.12/петок во клубот VOX (кај млечен ресторан), a на сцената ќе го видиме во друштво на Frenkie и Dj Soul. Време е да се потсетиме на неговите најголеми хитови како "Трпај", "Бомба", "Све Пролази", "Матер Вам јебем", "Но Сикирики", "Приказе" и останатите. Почетокот е точно на полноќ, а како локална поддршка ги имаме Dj Nasty и Dj Fitty Flow. Картите ќе се продаваат на влезот на клубот по цена од 200 денари.

Резервации на 072/311 429

С26

02.12'16 петок
VIKTOR APOSTOLSKI & SAMOIL RADINSKI

03.12'16 сабота
TANIMED & FECKY FARRIS

Club Avenue

Рок Кафана Рустикана 

*Петок – Вино и Гитари од 17:00. Афтерворк со Аце и Јоце во соработка со Тиквеш. Александрија Cuvee и Special Selection Oak Edition по цена од 600 денари за 0,75.

Акустична вечер со Кума и Црни старт после 21:30.

*Сабота – Македонски евергрини со Lili Chilli од 14:00 и Burger Happy Hours од 14:00 – 18:00. 20% попуст на сите бургери во овој период. R’n’R 101 со Ringroad. Класисична рок едукација со старт после 21:30.

За инфо и резервации пишете ни во инбокс или свртете на 075 478 134