Приведени двајца скопјани поради дрога

Вчера во 17:55 часот на подрачјето на Ѓорче Петров, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода Д.Д.(29) и Б.А.(40) двајцата од Скопје.

Полицијата при претрес кај нив пронашла и одземала марихуана.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.