Приведен малолетник во Центар поради марихуана

Полициски службеници вчера привеле малолетник на подрачје на Центар.

-На 31.05.2023 во 20.45 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишиле од слобода малолетник од Скопје затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.