Приведен крадец од Скопје, се расчистуваат и други дела во кои бил вмешан

На 04.08.2021 во 07.30 часот од страна на полициски службеници од СВР Скопје – Единица за внатрешни работи Карпош бил лишен од слобода М.Ј.(30) од Скопје, со што е расчистено едно кривично дело - тешка кражба во обид, извршено на 31.08.2021 во с.Бардовци.

При извршен претрес во куќа во с.Бардовци, кај што М.Ј. престојувал, пронајдени се предмети за кои постои сомнение дека потекнуваат од други кривични дела.

По документирање на случајот против М.Ј. ќе биде поднесена кривична пријава по член 236 во врска со член 19 од Кривичниот законик.