Приведен агресивен Скопјанец кој нападнал полицајци

Пред трговски центар на подрачје на Центар вчера во 21 часот од полициски службеници од СВР Скопје бил приведен З.С.(56) од Скопје бидејќи агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија по претходно нарушен јавен ред и мир.

Поднесени се соодветни поднесоци по Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.