Приведен 24-годишник во Карпош поради дрога

Полициски службеници вчера во 15.05 часот на подрачјето на Карпош го лишиле од слобода Г.Т.(24) од Скопје.

- Кај него била пронајдена и одземена марихуана, информира МВР.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.