Рано утрово околу 04,00 часот во Скопје во дискотека од страна на лицето 22- годишен А.В. од Скопје физички бил нападнат, удирајќи го со тупаница во пределот на лицето, при што истиот се здобил со видливи повреди-ресекотина и оток на десното око.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.