Момче е нападнато и претепано во населба Аеродром.

Вчера во 00,50 часот К.П.(28) пријавил дека на булеварот “Јане Сандански“ бил нападнат од страна на неколку непознати лица на возраст од 20-25 години кои го удирале со тупаници и клоци во пределот на главата и телото. 

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.