Прегазен 70-годишен пешак во Гостивар

66-годишен возач прегази пешак во Гостивар. 

- На 31.05.2023 во 12.00 часот во ОВР Гостивар било пријавено дека на ул.„Беличица“ во Гостивар, патничко возило „сеат“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од А.Ш.(66) од с.Лакавица, гостиварско, удрило во пешакот Л.И.(70) од Гостивар. Во несреќата, Л.И. се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Општата болница „Ферид Мурад“ во Гостивар, соопшти полицијата.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Гостивар.