Пожар во стан во Битола, неофицијално има и жртва

Утрово избил пожар во стан во висококатница во близина на црквата Св.Богордица во Битола.

Како што пренесува Тера, на терен интервенирале екипи на противпожарната единица, а според информациите добиени од нив, има и жртва во пожарот.

Пожарот бил пријавен утрово и во Битолската полиција.