Пожар во куќа во Скопје, изгоре и автомобил ,,Корвета”

На 12.10.2019 во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во куќа на ул.„Тумбара” при што изгорело и возило „корвета”, сопственост на А.З(34) што било паркирано во гаражата. Увид се врши.