Пожар во куќа во Радишани, спасено едно лице (ФОТО)

Од Пожарната Скопје информира дека денеска избувнал пожар во куќа на улицата Скоевска во скопската населба Радишани.

-Благодарение на брзата интервенција на противпожарната бригада. Пожарот за брзо време беше локализиран и изгаснат, спасено беше лицето кое беше во куќата Нема повредени во настанот, велат од Пожарната Скопје.