Човекот кој работи со дел од нај големите светски хип-хоп имиња, вклучувајќи ги Wiz Khalifa, 2 Chainz, G-Eazy, Run The Jewels, Wale, Joyner Lucas, Curren$y, Julez Santana, Eminem, Nas, Royce da 5`9“, John Legend, G-Unit, Action Bronson, Lauryn Hill a е главен диџеј на Joey Bada$$, по втор пат доаѓа во Скопје, повторно во организација на SureShotz Entertainment.

Тричасовниот DJ сет на годината, е закажан за четврток (12.07), a стартот е на полноќ и тоа на подиумот во клубот Epicentar. Билетите ќе бидат во продажба пред настанот на билетарата на клубот, по цена од 150 денари. Како локална поддршка ќе бидат Shorty P и Irie Scratch.