Поранешниот „вардарец“ во врска со струмичанка, ќе стане македонски зет?

Поранешениот ракометер на Вардар, Игор Карачиќ е во врска со струмичкиот модел Душица Андоновска. Како што јавува Бекстејџ, парот е заедно околу една година, а пред да ја официјализираат врската биде пријатели.

Се шпекулира дека откако Карачиќ ја промени адресата на живеење и потпиша со полскиот шампион Киелце, Душица дала отказ од своето работно место од Скопје, ги спакувала куферите и се преселила да живее кај него како и дека парот наскоро ке го изговори судбоносното „да“.