Поради повреди на работно место, починал 27-годишник

На 18.05.2021 околу 14.00 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека во с.Николиќ, гевгелиско, додека извршувал работни задачи во фирма каде бил вработен, Б.Н.(27) се здобил со повреди и починал на местото.

Лекар констатирал смрт, а увид извршила екипа од ОВР Гевгелија.