Попладнево престрелка во Бутел

Престрелка помеѓу две групи се случила попладнево во населбата Бутел, пренесува порталот Курир. Првичните информации од Министерството за внатрешни работи велат дека во неа нема повредени. 

Во 17:47 час. О.И. пријавил дека на ул.„Христијан Тодоровски Карпош од 2 ПМВ едното Фолксваген Пајтон и ПМВ Ауди 4 во правец на О.И. од страна на неколку лица било пукано со автоматско оружје но никој не бил повреден. Министерството за внатрешни работи презема мерки за целосно расчистување на случајот.