Од МВР ја потврдија информацијата и соопштија дека станува збор за акција на полициските сили за криумчарење мигранти.

Полициска акција се одвиваше утрово во скопско Арачиново, пренесува Макфакс. Блиндирани возила и полиција од утрово беа влезени во селото.

Од МВР ја потврдија информацијата и соопштија дека станува збор за акција на полициските сили за криумчарење мигранти.

Засега нема официјална потврда за приведени. Повеќе информации се најавени во текот на денот.