Полицијата упадна во стан во Скопје - девојка веднаш приведена

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија – Одделение за недозволена трговија со дрога, поднесе кривична пријава против 46-годишната Н.С. од Тетово, поради постоење на основи на сомнение дека сторила кривичното дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори” предвидено и казниво по член 215 од Кривичниот законик на РМ. 

На 24.01.2019 извршен е претрес во домот каде привремено престојува пријавената во Скопје, при што се понајдени и одземени хероин и разни предмети на кои имало остатоци од хероин.

new nike air max 2019