Полицијата апсеше за дрога во Кисела Вода, Гази Баба и Центар

Во текот на вчерашниот ден и денеска по полноќ полицијата уапсни неколку лица низ Скопје за дрога. 

На 13.04.2023 во 21.45 часот на подрачјето на Кисела Вода, полициски службеници го лишиле од слобода А.О.(20) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена прашкаста материја.

-На 14.04.2023 во 01.30 часот во угостителски објект на подрачјето на Центар, полициски службеници го лишиле од слобода Р.А.(22) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

-На 13.04.2023 во 22.05 часот на наплатна станица „Миладиновци“ на подрачјето на Гази Баба, полициски службеници ги лишиле од слобода И.Р.(22) и И.З.(38) двајцата од Берово, затоа што кај И.Р. била пронајдена и одземена бела грутчеста материја.

По целосно документирање на сите одделни случаи ќе следи соодветен поднесок против сторителите.