Полицаец нападнат додека носел момче на Психијатрија

Вчера во 17.23 часот во СВР Скопје било пријавено дека во село Зелениково, скопско, Т.Б.(28) од Зелениково физички нападнал полициски службеник при асистенција на екипа на итна медицинска помош за негово спроведување во Психијатриска болница при Комплекс клиники „Мајка Тереза“, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.