Подгответе магичен кремаст колач со три чоколада. Десерт кој ќе ве освои!

СОСТОЈКИ ЗА КОРА:

3 јајца

5 лажици шеќер

3 лажици топла вода

3 лажици брашно

3 лажици какао

1/2 кесичка прашок за печиво

СОСТОЈКИ ЗА ПРЕЛИВ И ФИЛОВИ:

100 мл чоколадно млеко за прелив

700 мл млеко

5 лажици шеќер

7 лажици густин

2 лажици брашно

100 гр бело чоколадо

180 гр маргарин

500 мл слатка павлака

300 гр чоколадо

шлаг за декорација