Под отворено небо со поп дивата Тамара Тодевска

Со задоволство ве каниме на музичките настани кои ќе го обележат летото- два спектакуларни концерти на македонската поп дива Тамара Тодевска, под отворено небо. 

По големиот успех на Евровизија  и година и пол без нејзините најдобри забави, конечно ќе ги пееме во живо „Proud”, „Тажна љубов, среќна песна”,„1003”, во Охрид и Хераклеја. 

Ковид безбедни, за најпознатите рефрени расположени, ве чекаме: 

На 29.07.2021 во Античкиот театар во Охрид со почеток во 22:00 часот.

На 01.08.2021 во Античкиот театар Хераклеја со почеток во 21:30 часот.

Влезниците за двата концерти ќе бидат пуштени во продажба на 5 Јули, на следните места:

Скопје: Литература МК (Skopje City Mall, Буњаковец, Веро центар, улица Македонија, ГТЦ приземје, Ramstore mall); Универзална сала; бензинските на Макпетрол (Козле, Порта Влае, Илинденска); Југотон ГТЦ 1кат; Билетара на национална арена. 

Велес: Унисон; 

Прилеп: ТА Бран; 

Куманово: Тобако Агора; 

Тетово:Гранд Тобако, Тобако Монако; 

Гостивар: Тобако Вона Пет; 

Охрид: ТА Вис Пој; 

Битола: Литература МК, 

Или онлајн на МК Tickets на следните линкови:

Се гледаме под отворено небо!

Buy Kicks | Women's Nike Superrep