Вчера околу 00 часот и 05 минути во Скопје во Градската болница  „8-ми Септември“ починал 46- годишниот В.К  од Скопје– осуденик од Казнено поправна установа Идризово.

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција.