Возрасен маж утрово почина пред железничката станица во Скопје.

 Минувачи се обиделе да му помогнат и повикале Итна помош. Иако помошта стигнала веднаш, човекот веќе бил починат.

Од Брзата помош за МИА рекоа дека најверојатно се работи за масивен инфаркт. Во моментов полицијата врши увид на лице место.