Почина едномесечно бебе во Скопје, ќе се прави обдукција

На 20.03.2020 во 06,47 часот во СВР Скопје, било пријавено дека во дом на ул.„Славеј планина“ имало починато новороденче. Од полициски службеници било излезено на местото на настанот и утврдено било дека се работи за бебе на возраст од еден месец.

Од страна на лекар од Итната медицинска помош констатирана била смрт. По наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.