Вчера околу 09 часот и 50 минути од страна на Итна медицинска помош во Скопје било пријавено дека во село Студеничани имало починато бебе на возраст од два месеци.

Од страна на лекар била констатирана смрт без траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатото бебе е предадено за обдукција.