Почина 14 годишно девојче од Лабуништа

На 16.05.2020 година, во 06 часот и 30 минути, во ОВР Струга,   пријавено е дека, во Општата болница во Струга, Н.Т. (49), од струшкото село Лабуништа, во тешка здравствена состојба ја донел својата 14 годишна ќерка.

Истата, на пат за Ургентен Центар во Скопје, починала. По барање на надлежен Јавен обвинител, ќе биде извршена обдукција.