По многуте коментари за евровизиската песна, се огласи Тамара Тодевска

„Proud“, е евровизиската песна со која Тамара Тодевска ќе ја претстави Македонија на претстојната Евровизија во месец мај.

Песната беше објавена за јавноста на 8-ми март, а досега има 500 илјади прегледи на интернет каналот Јутјуб.

Песната доби и позитивни и негативни критики, па Тамара реши да им се заблагодари на сите преку Инстаграм.

„Ви благодарам што ја поддржувате „Proud“. Вашите убави зборови значат цел свет за мене. Секогаш бидете горди на тоа што сте и никогаш не ја сокривајте својата големина. Ве сака Тамара – порача пејачката.

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

500k views in 3 days. #1 on trending on YouTube ❤❤❤❤ Thank you for supporting #PROUD. #teamtamara #esc2019

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on

nike air max 1 sale