Екипата на Пелистер, по 16 години чекање, успеа да ја освои титулата во Купот на Македонија.

Подобри пеналџии, но, и далеку подобри тактичари се покажаа Битолчани во однос на Шкендија. Очекувано, потоа следеше голема радост од страна на фудбалерите во зелено.

Фото: Македонски спорт