„Пежо“ излета во кумановско, возачот тешко повреден

Кумановец со „пежо“ излетал од пат, соопшти полицијата. 

На 23.09.2022 околу 10.35 часот во СВР Куманово било пријавено дека на локалниот пат Куманово-с.Романовце, на влезот во селото, патничко возило „пежо“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од А.А.(29) од Куманово, излетало од патот. Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општа болница Куманово,с тои во денешнито билтен. 

Увид на местото извршила екипа од СВР Куманово.