Пендаровски на средба со претседателот на Собранието, Талат Џафери во Вила Водно

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ќе има средба со претседателот на Собранието, Талат Џафери.

Средбата ќе се одржи во Вила Водно, соопштија од кабинетот на претседателот. Ова е нивна прва официјална средба по инаугурацијата на Пендаровски за шеф на државата. Пендаровски минатата недела во Вила Водно имаше официјална сррдба и со премиерот Зоран Заев.